Ako si vybrať správny nerast?

 jak si vybrat drahy kamen drahokam hexagonky_2-3

Nosenie nerastov, kryštálov a drahokamov je pre mnohých jedným z účinných spôsobov, ako k sebe pritiahnuť pozitívnu energiu. Drahé kamene sú súčasťou našej kultúry po stáročia. Kedysi boli výhradou šľachty a kráľov, ale vďaka rozvoju technológií a obchodu, sú dnes oveľa dostupnejšie. Umiestnenie nerastov v dome alebo kancelárii je často považované za spôsob čistenia energie pre vytváranie kľudného a liečivého prostredia. Výber správneho nerastu môže byť trochu náročný, pretože krásnych nerastov existuje veľa.

Tu je niekoľko vecí, na ktoré by ste mali myslieť pri výbere drahokamu, ktorý bude najvhodnejší práve pre Vás.
Veríte na silu znamení zverokruhu? Vyberte si svoj kameň podľa znamenia - nájdete ich v kategórii Hexagonky podľa znamení zverokruhu.
Sú vaše čakry mimo rovnováhu? Vyberte si krištáľ, ktorý riadi čakrový systém. Máte obľúbenú farbu? Vyberte si svoju Hexagonku podľa farby.
Ste priťahovaní k určitému nerastu a neviete prečo? Vyberte si podľa svojej vlastnej intuície...

1. NerAsty a drahé kamenE PODĽA znamenIA zvErokruhu

Znamenie zverokruhu (astrologické znamenie) je spájané s polodrahokamami a kryštálmi. Tie sú známe ako kamene zverokruhu. Okrem toho má každé znamenie niekoľko súvisiacich kameňov, čo je dôvod, prečo sú kamene často označované ako "príbuzné" a nie sú teda špecifické pre jedno konkrétne znamenie zverokruhu. Jeden nerast môže byť vhodný aj pre viac znamení.

Aký je váš kameň zverokruhu? Nájdite svoje znamenia zverokruhu podľa dátumu narodenia v tejto tabuľke. Po kliknutí na uvedený odkaz sa Vám zobrazia Hexagonky, ktoré sú spájané s daným znamením.

BAran

  21. marca - 20. apríla

Býk

21. apríla - 21. mája

Blíženci

22. mája - 21. júna

Rak

22. júna - 23. júla

Lev

24. júla - 23. augusta

Panna

24. augusta - 23. septembra 

Váhy

24. septembra - 23. októbra 

Škorpión

24. októbera - 22. novembera

Strelec

 23. novembra - 21. decembra 

Kozorožec

22. decembra - 20. januára

Vodnár

21. januára - 19. februára

Ryby

20. februára - 20. marca

  

2. VýbEr nerAstoV podľa účinkov, ktoré sú im prisuDzované

Každému z nerastov je prisudzovaná konkrétna sila. Napríklad o Lapis Lazuli sa hovorí, že podnecuje k prevzatiu zodpovednosti za vlastný život, prináša pocit hlbokého vnútorného sebapoznania, pomáha vyjadrovať vlastné myšlienky a názory, zatiaľ čo o Onyxe, že prináša spojenie s jednotou vesmíru a hojí starú bolesť. Konkrétne účinky, ktoré sú prisudzované danému nerastu nájdete vždy v popise produktu.

3. NerAsty a drahokamy podľA Farby


Každý je ovplyvnení farbami. Často dokonca viac, než sme si ochotní priznať. Farba je úzko spätá so všetkými aspektmi nášho života, preniká do nášho jazyka, našej kultúry a zdravia. Farby používame k popisu našej fyzickej i psychickej pohody, našich emócií, našich postojov a našich duchovných zážitkov.

Nie je preto divu, že sme v každodennom živote priťahovaní určitými farbami. Či už je to maľovanie na stenu alebo nosenie trička. Farba, ktorú si vyberáme má vplyv na nás aj naše okolie. Farby majú rovnako ako drahokamy svoju energiu. Aká je vaša obľúbená farba? Existujú farby, ktoré Vám pripadajú príťažlivé v rôznych obdobiach vášho života? Vyberte si Hexagonku podľa vlastností danej farby.

4. Vyberte si nerAst podĽA intuÍcIE

Často sme priťahovaní k určitým kryštálom alebo drahokamom viac než k iným. Nech už je to len preto, že sa nám páči farba kameňa alebo spôsob, ako sa trblieta. Čítanie o vlastnostiach nerastu Vám môže pomôcť pochopiť, prečo Vás zrovna daný nerast priťahuje. Všetky nerasty, kryštály a drahokamy z ktorých sú vytvárané naše Hexagonky sú nabité energiou. Každý kus je jedinečný. 

Pri výbere vhodnej Hexagonky môžte brať do úvahy váš šatník, životný štýl či osobný vkus. Všetky tieto faktory sú dôležité pri rozhodovaní,ktorý nerast je pre Vás ten pravý. V prípade, že s výberom nie ste istý, neváhajte sa na nás obrátiť!