Akcia Zväčšiť
  • 1 z 4
 
 

TAJOMNÁ FIALOVÁ HEXAGONKA, VŽDY OČARUJÚCA.

O Ametyste sa hovorí, že

  • je blahodárny pre myseľ
  • posiluje zdravé myslenie
  • zlepšuje sústredenie
  • pomáha proti nespavosti
  • odstraňuje strach, zlosť, obavy a hnev

Názov je odvodený z gréckeho AMETHUSTOS, teda "neopíjať sa". Starí Gréci totiž verili, že práve pred opitosťou chráni. Tiež je označovaný ako šperk kráľov, pretože nosí kráľovskú farbu. Ametysty boli taktiež často vsádzané do korunovačných klenotov (napr. žezlo Kataríny Veľkej alebo žezlo britskej koruny...) Je tiež považovaný za najkrajšiu odrodu kameňa a keďže je aj ľahko dostupný, tak je aj najviac žiadaný.

Každá hexagonka je jedinečná, takže ich štruktúry sa môžu líšiť od tých, ktoré vidíte na fotkách. Fotky sú ilustratívne.

 

 

Dostupnosť Skladom
€7,95 / ks
   
Kategória Hexagonky v zlatom
 

VYUŽITIE:
Ametyst pomáha pri tvorivých činnostiach a pri práci s predstavivosťou alebo s vynaliezavosťou. Nie nadarmo sa mu hovorí umelcov kameň, skladateľov kameň, vynálezcův kameň, či básnikov kameň.
Ametystu sa tiež niekedy hovorí "kameň-všeliek." Je totiž jedným z najúčinnejších kryštálov pre liečenie ľudí, zvierat i rastlín. Prírodné neleštené ametysty sú osobitne účinné tam, kde rastliny nechcú rásť alebo kde zvieratá odmietajú žiť.

LIEČEBNÉ ÚČINKY FYZICKE:
Ametyst zvyšuje produkciu hormónov, stimuluje nervový systém a endokrinné žľazy. Podporuje okysličenie krvi, pomáha pri liečení tráviaceho traktu, srdca, žalúdka alebo kože. Ametyst tiež podporuje imunitný systém a znižuje výskyt modrín, bolestí a opuchov. 


LIEČEBNÉ ÚČINKY EMOCIONÁLNE:
Ametyst je obzvlášť účinný prostriedok pre stimuláciu emočných aspektov osobnosti a tiež pri uvoľnení počas prepracovania alebo zvýšeného výskytu stresu. Uľahčuje zníženie mentálnych obáv, ktoré môžu viesť až k fyzickej bolesti hlavy. Ametyst funguje ako ukľudňujúca prostriedok pre tých, ktorí sú príliš temperamentný a horkokrvní. Pomáha človeku lepšie pochopiť realitu a príčiny a následky svojich činov. Ametyst je úžasným prostriedkom pri prekonávaní drogových závislostí a pri neutralizácii drog či alkoholu v krvi. 

SPIRITUÁLNE ENERGIE:
Ametyst v sebe nesie vysoko duchovné vibrácie plné pokory a oddanosti Bohu. Je vysoko nápomocný k triedeniu myšlienok počas modlitieb či meditáciou. Ametyst tiež stimuluje myseľ k otvoreniu voči duchovným vplyvom, múdrosti a viere. Je to kameň duchovnej ochrany a očistenie mysle od negatívnych vplyvov a vytvára ochranný štít voči týmto negatívnym aspektom. Pôsobí ako bariéra proti psychickým útokov, stresu alebo nezdravému životnému štýlu.

Dĺžka hexagonky 3 cm
Šírka hexagonky 1 cm
Dĺžka koženkové retiazky 45 cm
Zloženie nerast, bižuterný kov s galvanizáciou, koženka
Pridať hodnotenie
5
5x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
SL Avatar autora | 15.3.2022
veľmi spokojná,je nadherný????
5
TM Avatar autora | 24.9.2021
Som velmi spokojna. Produkt prišiel rychlo a je velmi pekny . Doporučujem
5
AS Avatar autora | 8.4.2021
Ja som veľmi spokojná aj s produktom aj s dopravou. Tovar mi prišiel do 7 dní a objednávka je v poriadku a podotýkam že veľmi kvalitne urobená.
5
AG Avatar autora | 2.8.2019
....nie som spokojna, lebo som si objednala v zlatom aj som zaplatila a prisiel mi v striebornom prevedeni...
H Avatar autora Hexagonky.sk (Administrátor) 12.8.2019
Dobrý den, můžete nám prosím zaslat email s číslem objednávky? Situaci prověříme a určitě dáme do pořádku.