Akcia Zväčšiť
  • 1 z 3
 
 

TAJOMNÁ FIALOVÁ HEXAGONKA, VŽDY OČARUJÚCA.

O Ametyste sa hovorí, že

  • je blahodárny pre myseľ
  • posiluje zdravé myslenie
  • zlepšuje sústredenie
  • pomáha proti nespavosti
  • odstraňuje strach, zlosť, obavy a hnev

Názov je odvodený z gréckeho AMETHUSTOS, teda "neopíjať sa". Starí Gréci totiž verili, že práve pred opitosťou chráni. Tiež je označovaný ako šperk kráľov, pretože nosí kráľovskú farbu. Ametysty boli taktiež často vsádzané do korunovačných klenotov (napr. žezlo Kataríny Veľkej alebo žezlo britskej koruny...) Je tiež považovaný za najkrajšiu odrodu kameňa a keďže je aj ľahko dostupný, tak je aj najviac žiadaný.

Každá hexagonka je jedinečná, takže ich štruktúry sa môžu líšiť od tých, ktoré vidíte na fotkách. Fotky sú ilustratívne.

 

 

Dostupnosť Skladom
€7,95 / ks
   
Kategória Prstene
 

VYUŽITIE:
Ametyst pomáha pri tvorivých činnostiach a pri práci s predstavivosťou alebo s vynaliezavosťou. Nie nadarmo sa mu hovorí umelcov kameň, skladateľov kameň, vynálezcův kameň, či básnikov kameň.
Ametystu sa tiež niekedy hovorí "kameň-všeliek." Je totiž jedným z najúčinnejších kryštálov pre liečenie ľudí, zvierat i rastlín. Prírodné neleštené ametysty sú osobitne účinné tam, kde rastliny nechcú rásť alebo kde zvieratá odmietajú žiť.

LIEČEBNÉ ÚČINKY FYZICKE:
Ametyst zvyšuje produkciu hormónov, stimuluje nervový systém a endokrinné žľazy. Podporuje okysličenie krvi, pomáha pri liečení tráviaceho traktu, srdca, žalúdka alebo kože. Ametyst tiež podporuje imunitný systém a znižuje výskyt modrín, bolestí a opuchov. 


LIEČEBNÉ ÚČINKY EMOCIONÁLNE:
Ametyst je obzvlášť účinný prostriedok pre stimuláciu emočných aspektov osobnosti a tiež pri uvoľnení počas prepracovania alebo zvýšeného výskytu stresu. Uľahčuje zníženie mentálnych obáv, ktoré môžu viesť až k fyzickej bolesti hlavy. Ametyst funguje ako ukľudňujúca prostriedok pre tých, ktorí sú príliš temperamentný a horkokrvní. Pomáha človeku lepšie pochopiť realitu a príčiny a následky svojich činov. Ametyst je úžasným prostriedkom pri prekonávaní drogových závislostí a pri neutralizácii drog či alkoholu v krvi. 

SPIRITUÁLNE ENERGIE:
Ametyst v sebe nesie vysoko duchovné vibrácie plné pokory a oddanosti Bohu. Je vysoko nápomocný k triedeniu myšlienok počas modlitieb či meditáciou. Ametyst tiež stimuluje myseľ k otvoreniu voči duchovným vplyvom, múdrosti a viere. Je to kameň duchovnej ochrany a očistenie mysle od negatívnych vplyvov a vytvára ochranný štít voči týmto negatívnym aspektom. Pôsobí ako bariéra proti psychickým útokov, stresu alebo nezdravému životnému štýlu.

Dĺžka hexagonky 3 cm
Šírka hexagonky 1 cm
Veľkosť prsteňa nastaviteľná
Zloženie nerast, bižuterný kov s galvanizáciou
Pridať hodnotenie
5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
4
SJ Avatar autora | 2.2.2023
Jeden z príveskov sa odlomil po jednom dni ????ale ostatné držia v poriadku
H Avatar autora hexagonky.sk (Administrátor) 1.3.2023
K odlomeniu by jednoznačne dôjsť nemalo, mrzí nás vzniknutá situácia. Prosím, pošlite nám informáciu s číslom objednávky do emailu na vyriešenie situácie. Ďakujeme. :)
5
SP Avatar autora | 15.1.2022
Krasny prsten, som velmi spokojna